Security starts with SENSTAR

O nas

RABAN posiada autoryzację firmy Senstar Corporation

Firma „RABAN” powstała w 1990r.  Od samego początku naszej działalności  specjalizujemy się w dystrybucji zewnętrznych systemów ochrony peryferyjnej. Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy na rynek profesjonalne bariery mikrofalowe (RACON INC.) , systemy działające z wykorzystaniem zakopywanych kabli sensorycznych (Stellar Inc, Senstar Inc), sensoryczne kable napłotowe (Stellar Inc, Senstar Inc, Remsdaq Ltd), zasieki Concertina i inne wyroby z drutu ostrzowego (Cochrane Steel Products, BBT Ltd)

Od 1998r RABAN posiada autoryzację firmy Senstar Corporation. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów Senstar na terytorium Polski. Prowadzimy autoryzowany serwis systemów tej firmy nie tylko w Polsce , ale również w innych krajach europejskich.

Współpracujemy z biurami projektowymi, firmami instalacyjnymi, integratorami. Zapewniamy serwis i wsparcie techniczne.

Doradzamy przy prawidłowym skonfigurowaniu urządzeń i elementów składowych systemu, zapewniamy konsultacje przy wykonywaniu projektów oraz zapewniamy nadzór nad wykonaniem kalibracją oraz uruchomieniem systemów, a także zapewniamy serwis i wsparcie techniczne w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym

Posiadamy własne centrum demonstracyjno-szkoleniowe:

pobierz pdf


Senstar Corporation
to wiodący światowy producent elektronicznych systemów detekcji służących do wykrywania intruzów na zewnątrz budynków. Firma Senstar  powstała 1981r w Kanadzie, jako Senstar Inc. W roku 1998 Senstar połączył się renomowanym producentem podobnych systemów – amerykańską firmą Stellar Inc. i obecnie funkcjonuje pod nazwą Senstar Corporation z siedzibą w Carp, KANADA.

W 2016r Senstar przejął  firmę Aimetis dzięki czemu wzbogacił swoją ofertę o systemy zarządzania instalacjami CCTV (VMS) i zaawansowanej analityki i wideo.

Do dnia dzisiejszego produkty firmy Senstar zostały zainstalowane w 82 krajach, wykonano łącznie  ponad 50.000 km systemów ochrony peryferyjnej i obwodowej oraz ponad 25.000 aplikacji VMS

Senstar prowadzi prace badawcze nad nowymi systemami i technologiami detekcji we własnym centrum techniczno-naukowym wyposażonym w największe na świecie pole testowe.

Made in America.

Produkty Senstar są wytwarzane w Kanadzie oraz w USA.  Kanadyjskie zakłady produkcyjne Senstar posiadają certyfikat ISO 9001: 2015. W USA Senstar  jest zatwierdzony przez GSA jako autoryzowany dostawca dla kontraktów federalnych. Produkty Senstar znajdują się także na listach zatwierdzających do stosowania przez US Air Forces ( USAF’s Approved Equipment List).